BRUNTÁLSKO | Bruntálští kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení objasnili loupežné přepadení a majetkovou trestnou činnost, ke které docházelo v průběhu dubna a května na Bruntálsku a Vrbensku.

Loupežné přepadení a vloupání do objektů na Bruntálsku a Vrbensku je objasněno FOTO POLICIE ČR

Prověřováním získaných informací, vyhodnocováním stop kriminalisté zjistili podezřelou osobu, kterou 23. května 2017 zadrželi. „Podezřelý jednapadesátiletý recidivista přespával na mysliveckém posedu, kde jsme zajistili i jednu z odcizených věcí. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže a přečinu krádeže. Je mu kladeno za vinu, že od dubna do 23. května 2017 měl v Bruntále, Široké Nivě, Miloticích nad Opavou v pěti případech vniknout násilím (rozbitím okna, vypáčením dveří) do rekreačních chat, kde zcizoval nalezené potraviny, alkohol, elektroniku, zahradní nářadí a oblečení,“ řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V některých rekreačních objektech měl také pobývat. V uvedené době měl také vniknout ve dvou případech do tří provozoven v Bruntále, kde nedošlo k odcizení věcí. „Po posledním vniknutí do provozovny v Bruntále na ulici Jana Žižky byl vyrušen majitelkou, po které měl pod pohrůžkou nože požadovat vydání finanční hotovosti a vyhrožovat jí zabitím. Protiprávním jednáním vznikla poškozeným celková škoda ve výši 34 tisíc korun. Část odcizených věcí policisté zajistili a vrátili majitelům,“ řekla dále Jiroušková.

„Obviněnému muži, který byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost a z posledního nepodmíněného výkonu trestu byl propuštěn v březnu 2017, hrozí nyní trest odnětí svobody do výše deseti let. Za svůj život byl ve výkonu trestu celkem 33 let. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Ke svému jednání muž uvedl, že kradl, aby měl na obživu,“ řekla závěrem Jiroušková.