OSOBLAHA | 2. září proběhl v parku v Osoblaze již 6. ročník festivalu chutí – Ochutnej Osoblažsko. Návštěvníci měli možnost ochutnat místní speciality, které jim uvařila soutěžní družstva. Celkem se o nejlepší stánek ucházelo 19 týmů a to z Dívčího Hradu, Vysoké, Hlinky, Rusína, Města Albrechtic, Osoblahy, Slezských Pavlovic, Slezských Rudoltic, Arnultovic, Horních Povelic a Bohušova, vařili i zástupci místní akční skupiny Rozvoj Krnovska a členové Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Foto: Zdenka Spurná

Návštěvníci měli možnost ochutnat soutěžní speciality z regionu, shlédnout grilování s šéfkuchařem Wolfem, ukázky výrobků tradičních řemesel, vystoupení neziskových organizací, ZUŠ Město Albrechtice a místního ochotnického divadla. K dobré náladě a i k tanci přispěli svou hudební produkcí krnovští Lovci Nedvědů a krnovská cimbálovka Cvilíňa.

Regionální výrobky a další pouťové zboží si návštěvníci mohli zakoupit na Jarmarku. Zajištěn byl také bohatý doprovodný program pro děti. K dispozici byla trampolína, skákací hrad a sportovní aréna, děti také měly možnost projet se na koni. Součástí doprovodného programu byla také prezentace úspěšných projektů Mikroregionu – Sdružení obcí Osoblažska a místní akční skupiny MAS Rozvoj Krnovska

Hlavní cena

  1. Místní akční skupina Rozvoj Krnovska, vychytaný boršč
  2. Český svaz žen, Hlinka, zabijačkový smažák
  3. Dívčí Hrad, játrová paštika, cibulové chutney, cibulový chléb

Sladká jídla

  1. Střední odborná škola a Základní škola Město Albrechtice, krémový dezert s piškotem
  2. Český svaz ochránců přírody Město Albrechtice, čokoládovo-mátová pěna

Cena návštěvníků

Klub přátel Osoblažské úzkokolejky, škvarkové zelňáky