OSOBLAHA | Šestý ročník Osoblažského gastrofestivalu chutí se uskuteční 2. září 2017 v parku v Osoblaze. Přijďte i Vy ochutnat speciality kuchyně Osoblažska. Z Třemešné vyjede v 10,45 parní gastrovlak, který Vás krásnou krajinou doveze do Osoblahy těsně po poledni.

Foto: Plakát akce

Od 12,30 se můžete těšit na soutěžní speciality z regionu, grilování s šéfkuchařem Wolfem, ukázky a prodej výrobků tradičních řemesel, vystoupení neziskových organizací, ZUŠ Město Albrechtice a místního ochotnického divadla. K dobré náladě a snad i k tanci přispějí svou hudební produkcí krnovští Lovci Nedvědů a krnovská cimbálovka Cvilíňa.

„Zajištěn bude bohatý doprovodný program pro děti, který připraví Althaia o.p.s. K dispozici bude trampolína, skákací hrad a sportovní aréna, děti se budou také moci projet na koni. Součástí doprovodného programu bude také prezentace úspěšných projektů Mikroregionu – Sdružení obcí Osoblažska a místní akční skupiny MAS Rozvoj Krnovska,“ řekla Martina Jalamasová, manažerka projektu.

Nakoupit regionální výrobky a další pouťové zboží můžete na Jarmarku, vybrat si můžete různé pochutiny, paličkovanou krajku, textilní hračky, šperky, džemy z místního sociálního podniku Sladké Osoblažsko a mnoho dalších produktů.

„Hodnocení stánků provede sedmi členná komise, jejímiž členy budou zástupci obcí z celého Krnovska a profesionální kuchaři – Jana Švestková z restaurace Western Bartultovice a Luboš Wolf z Rezidence z Města Albrechtic. Komise bude hodnotit soutěžící ve dvou kategoriích a 100 návštěvníků může hodnotit v kategorii ceny návštěvníků,“ řekla dále Jalamasová.

Celkem se o nejlepší stánek bude ucházet 19 týmů z Dívčího Hradu, Vysoké, Hlinky, Rusína, Města Albrechtic, Osoblahy, Slezských Pavlovic, Slezských Rudoltic, Arnultovic, Horních Povelic a Bohušova, vařit budou i zástupci místní akční skupiny Rozvoj Krnovska a členové Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Mediálním partnerem Gastrofestivalu Ochutnej Osoblažsko je Studio STA – multimediální agentura o.p.s.