OSOBLAHA (FOTO) | Gastrofestival „Ochutnej Osoblažsko 2021“ se konal v osoblažském parku v sobotu 4. září 2021 od 12:00 hodin, kam mnozí návštěvníci přijeli speciálním gastrovlakem vypraveným Slezskými zemskými drahami. 

O nejlepší stánek se ucházelo 16 týmů a to z Dívčího Hradu, Hlinky, Bohušova, Rusína, Petrovic, Osoblahy, Slezských Rudoltic, Vysoké a vařili také zástupci místní akční skupiny Rozvoj Krnovska.

Hodnocení stánků provedla komise, jejímiž členy byli zástupci obcí z celého Krnovska. Komise hodnotila soutěžící ve dvou kategoriích a 100 aktivních návštěvníků mohlo prostřednictvím hodnotící karty ohodnotit jednotlivé stánky a podílet se tak na udělení ceny návštěvníků.

Výsledky:
HLAVNÍ JÍDLO
1.místo Kateřina Krukovskij z Rusína Knedlo/vepřo po asijsku do ruky
2. místo PAPAMILU ze Slezských Pavlovic Pavlovické ražniči
3. místo David Trojan z Bohušova Langoše

SLADKÉ JÍDLO
1. místo Renata Halanová z Rusína Vanilkové košíčky
2. místo Katka a Hana Bezděčíkovy
z Rusína Makronky

CENA NÁVŠTĚVNÍKŮ
cena návštěvníků obec Rusín Kohout na víně

„Poděkování patří všem pořadatelům a sponzorům, soutěžícím, ale také návštěvníkům a účinkujícím. Všichni vytvořili skvělou atmosféru.
Zvláštní poděkování si zaslouží Technické služby obce Osoblaha a Město Albrechtice, ale také sportovci, hasiči a dobrovolníci, kteří se významně podíleli na organizaci a zdárném průběhu celé akce. Akci mediálně podpořilo Studio STA – multimediální agentura o.p.s., finančně se podílely obce mikroregionu Osoblažsko, cenami pro vítěze přispěla společnost SAVORY Trade s.r.o.,“ řekla Martina Jalamasová, manažerka projektu.