KRNOVSKO | Dvojrozhledna Hraniční vrch se tyčí nad Městem Albrechtice. Nabízí krásný výhled na okolní krajinu, dohlédnete až na krnovskou rozhlednu na Cvilíně nebo vrcholky Jeseníků.

Foto: Zdenka Spurná

Navštívit můžete rozhlednu Strážnice v Liptani. Návštěvníkům nabízí pohled na Opolskou nížinu v Polsku a pohled na celou Osoblažskou rovinu. Při dobré viditelnosti uvidí i nejvyšší Vrchol Moravy „Praděd 1492 m n m.“ V Liptani se nachází také jeden z největších bludných balvanů v České republice. Ten největší je v Ostravě-Kunčicích.

Rozhledna Na Skalce v Holčovicích prošla na konci prázdnin rekonstrukcí. Vy ji tak můžete i nadále navštěvovat. K rozhledně můžete dojít po stejnojmenné naučné stezce. Zároveň vás zveme také do Afrického muzea, které se nachází v Holčovicích-Jelení.

V Krnově se nachází dvě rozhledny. Dřevěná volně přístupná je na Ježníků. V okolí se nachází běžecké a turistické trasy. Místo je využíváno především k procházkám. Druhá kamenná rozhledna je na vrchu Cvilín. Navštívit ji můžete v rámci otevírací doby. Do konce září je otevřeno každý den 10:00 až 18:00. Od 1. října ji můžete navštívit pouze o víkendech opět mezi 10:00 a 18:00. Nedaleko rozhledny se nachází poutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné, který je také veřejnosti přístupný. Do konce října je kostel otevřen v pracovní dny od 13:00 do 17:00. V sobotu 10:00 až 17:00 a v neděli až od 11:00. Ve svátek 28. září bude kostel přístupný už od 10:00 do 17:00 a stejně tak tomu bude i v pátek 29. září.

Když se vypravíte od kostela směr zřícenina Šelenburk a naučnou stezkou Cvilín budete pokračovat do Úvalna, dorazíte k rozhledně Hanse Kudlicha. Ta je do konce října otevřena o víkendech a svátcích od 9:00 do 17:00. Projít se můžete až na Rychtu, kde se nachází zrcadlové bludiště, strašidelné sklepení a galerie. Otevřeno je také do konce října víkendy a svátky 9:00 až 17:00.

Zdroj: Tic Krnov