KRNOV | V Krnově byla v rámci projektu otevřena také věž kostela sv. Martina, kterou navštívilo 1 671 turistů. Otevřen byl i kostel sv. Benedikta v Krnově-Kostelci, který je do projektu také zapojen a zavítalo do něj 786 návštěvníků.

Foto: Infocentrum Krnov

Již od roku 2017 běží projekt Otevřené chrámy, díky kterému se v rámci Moravskoslezského kraje otevřelo 35 kostelů a 2 kostelní věže. Hlavní sezóna běží od 1. května do konce října. Pět kostelů bylo otevřeno celoročně. Jednalo se ostravskou katedrálu, opavskou konkatedrálu, kostel ve Fulneku, Řepištích a Starém Městě u Bruntálu. Poprvé zůstal do konce roku otevřen také poutní chrám na Cvilíně.

Od letošního roku zůstává celoročně otevřen poutní kostel na Cvilíně. Navštívit jej můžete do dubna o víkendech, a to v sobotu od 10:00 do 16:00. V neděli pak od 13:00 do 16:00. Do konce ledna si můžete prohlédnou betlém, který je zde nainstalovaný. Od května se otvírací doba rozšíří také o pracovní dny. Včas vás budeme informovat.

Po předchozí telefonické domluvě si můžete celoročně prohlédnout také sakristii kostela sv. Benedikta, který se nachází na Bruntálské ulici při výjezdu z města. Prohlídku je nutno domluvit předem s průvodcem na telefonním čísle +420 731 623 421. Průvodci jsou k dispozic v pondělí, čtvrtek, sobotu a neděli od 13:00 do 17:00. Vstup lze zajistit i v jiný termín.