KRNOV, ÚVALNO | Jedna bez druhé představují evergreen. Třeba to může znít bláznivě, ale což takhle zvládnout za jedno odpoledne obě dvě? Lichtensteinovu rozhlednu na Cvilíně a rozhlednu Hanse Kudlicha v Úvalně. Dá se to stihnout a radost budete mít dvojnásobnou.

Statečný dvojboj rozhleden Cvilín a Úvalno

Foto: Michal Novotný

Rozhledna na Cvilíně

Byla slavnostně otevřena v roce 1903, při vystoupání na vrchol se připravte na 28 kamenných schodů venku a 98 dřevěných schodů uvnitř. K vrcholovému bodu paty rozhledny 436 metrů nad mořem přičtete dalších 29 metrů. Vidět můžete Krnov, část Polska, Praděd za jasného počasí také Beskydy.

Lichtenstenova rozhledna Krnov-Cvilín je otevřena:

červen – září: 10 – 17 hodin (někdy mimo pondělky)

duben, květen a říjen: sobota a neděle 10 – 17 hodin

Rozhledna Hanse Kudlicha Úvalno

Rozhledna v Úvalně byla vybudována v roce 1913, znovuotevřena byla po generální rekonstrukci roku 2000. Jméno nese po úvalenském rodákovi Hasi Kudlichovi, poslanci říšského parlamentu, který bojoval za zrušení roboty. Pata rozhledny má kótu 400 metrů nad mořem. Nově je součástí výhledu také rekonstruované biotopové koupaliště v Úvalně.

Rozhledna otevřena:

duben, říjen: 10:00 – 12:00, 13:00 – 16:00

květen, červen, září: 9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

červenec, srpen: denně 9:00 – 12:00, 13:00 – 18:00

Jak zdolat obě za jedno odpoledne?

Vzhledem k otvírací době je během října možné pouze o víkendu. Dopravte se autem do Krnova, zaparkovat můžete u dětského hřiště pod Cvilínem (ulice Dobrovského) a vyrazte nahoru. Čeká na vás něco málo přes 1 kilometr zakončený 218 schody. A pak si již můžete užívat krásného rozhledu.

Nyní můžete vyrazit zdolat další vrchol – vydejte se po zelené naučnou stezkou Cvilín, kde na vás čeká poměrně příjemné převýšení a celkem 6 kilometrů. Na rozhledně Hanse Kudlicha další úžasná panoramata.

A jak zpátky? Seběhnout dolů do vesnice (cca 2 kilometry) na hlavní cestu, vlakem zhruba zpátky na nádraží v Cvilíně deset minut (plus ještě kilometr od nádraží zpátky pod vrchol Cvilína). Vyzkoušíte?

MICHAL NOVOTNÝ on Linkedin
MICHAL NOVOTNÝ
Profesí marketingový specialista se slabostí pro inovace všeho druhu, statistiky a sociální sítě. Miluji vaření a nejen v kuchyni spojuji často nespojitelné. A ten pravý relax pro mě znamenají hory, ať už po svých nebo na kole či koloběžce.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.