BRUNTÁL | Jubilejní 50. ročník Večerního běhu Bruntálem se uskutečnil v sobotu 10. září. S podporou města jej pořádala TJ Olympia Bruntál.

Startem na náměstí Míru proběhlo více jak sto třicet závodníků. Nejmladší běžec Lukáš Starý z Krnova letos oslavil tři roky. Nejstarším v kategorii veteránů byl Adriano Debbi, který přicestoval z Itálie. Nejpočetnější přihlášenou skupinou byl oddíl z Nové Hradečné.

Závod byl rozdělený do jedenácti kategorií.  Pro mladší ročníky byla připravená trasa dlouhá 250 m, 500 m, 1 km a 1,5 km. Účastníci hlavního závodu běželi po trati v centru města dlouhé 5 a 10 km.

„Tento závod jsem běžel už před lety, pokud si dobře vzpomínám.  Bývalo tu mnohem více zahraničních atletů, ale po období covidu se situace změnila. Trať se mi líbila, byla taková nahoru, dolů. Líbí se mi, že je to v centru města, byla tady výborná atmosféra,“pochvaloval si Lukáš Kučera z oddílu ELEVEN Run Team z Jablonce, vítěz hlavního závodu na 10 km, který doběhl v čase 00:30:48.