BRUNTÁL | Již 49. ročník Večerního běhu Bruntálem se konal v podvečer v pátek 8. října na náměstí Míru. Dopoledne mu předcházel turnaj místních základních škol ve vybíjené.

Foto: František Kučera

Turnaj ve vybíjené vyhrálo družstvo ze ZŠ Bruntál, Jesenická

Páteční dopoledne patřilo bruntálské náměstí dětem. Konal se zde 8. ročník tradičního turnaje ve vybíjené pro žáky 5. a 6. tříd. Letos se zapojilo pět základních škol. Akci spolufinancovalo město Bruntál. O organizaci se postarala ZŠ Bruntál, Školní 2. „Naši sportovci podali velmi bojovný výkon a ztratili vytouženou šanci na finálový souboj až v prodloužení svého posledního zápasu v souboji s týmem ZŠ Okružní. Vítězem turnaje se nakonec stal nikým nepokořený tým ZŠ Jesenická, který nepřipustil žádné pochybnosti o nejlepším družstvu letošního ročníku. Děkujeme všem školám za účast a těšíme se na další ročník,“ okomentoval turnaj Radek Černý ze ZŠ Bruntál, Školní 2, který v turnaji zastával také roli rozhodčího.  Celkové pořadí turnaje: 1. ZŠ Jesenická, 2. ZŠ Okružní, 3. ZŠ Školní, 4. ZŠ Cihelní, 5. ZŠ Rýmařovská.

Večerní běh si užili atleti všech věkových kategorií

Na náměstí Míru v Bruntále se sportovalo také v podvečer. Tentokrát centrum města patřilo atletům různých věkových kategorií. TJ Olympia Bruntál zde pořádala Večerní běh Bruntálem. Tato akce byla finančně podpořena městem Bruntál. Běh byl součástí celorepublikové akce České unie sportu „Sportuj s námi“.

Na startu se sešlo 163 začínajících i registrovaných běžců. Vítězi hlavních kategorií letošního 49. ročníku se stali Martin Ocásek z Krnova a Lucie Vikartovská z SSK Vítkovice. Zajímavostí bylo, že před vítězem byl jako první v cíli Lukáš Kučera z kategorie mužů nad 40 let. „Běh se konal tentokrát místo června v říjnu, ale počasí se v den závodu umoudřilo a nepršelo, a tak zaplněné bruntálské náměstí vidělo výborné výkony všech běžců, od benjamínků až dospělé, “zhodnotil průběh závodu ředitel běhu, předseda TJ Olympia Bruntál a manažer České unie sportu v Bruntále Jan Urban.

Nejpočetnější byly tradičně kategorie přípravky a benjamínci chlapců a děvčat od 7 let. Pro nejlepší běžce v závodě mužů, žen a veteránů byly připraveny peněžní ceny a nejlepší tři běžci obdrželi poháry. V mládežnických kategoriích získalo poháry prvních šest závodníků a první tři závodníci medaile.

„Jsem moc rád, že se letošní ročník opět vydařil, a i když nás trápí Covid, přilákal na start nejen mladé adepty královny sportu, ale i rekreační běžce. Z důvodů Covidové situace po dlouhé době nepřijela delegace sportovců z družebního italského města Castellarano ani špičkoví závodníci. I tak to byla krásná atmosféra pro všechny diváky a poděkování patří všem, kteří se o tento krásný závod zasloužili. Po běhu proběhlo na náměstí skvělé vystoupení skupiny Melodik Jedlí i když diváků už díky chladu moc nebylo. Z tohoto důvodu chceme příští rok, jubilejní 50. ročník, uspořádat již začátkem záři“, dodal Jan Urban.

Foto: František Kučera

Zdroj: MěÚ Bruntál 

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.