VRBNO POD PRADĚDEM | O sestavování koalice diskutují politici ve Vrbně pod Pradědem. Údajně se plánuje zastoupení hnutí ANO 2011, ČSSD a SNK Sportovci Vrbno p.P. Starostkou města by se mohla stát Květa Kubíčková (ANO 2011) a místostarostkou Helena Kudelová (ČSSD).

Foto: STA Bruntálsko

Ve Vrbně pod Pradědem se jedná o nově vznikající koalici, která by měla vést město v dalším čtyřletém volebním období 2018 až 2022. Prioritně se diskutuje o možné koalici hnutí ANO 2011 (7 mandátů), sociálních demokratů (3 mandáty) a Sdružení nezávislých kandidátů Sportovci Vrbno p. P. (2 mandáty). Trojkoalice tak bude mít dohromady 12 mandátů, což je nadpoloviční většina jednadvacetičlenného městského zastupitelstva. Informace potvrdili zástupci zmiňovaných subjektů, kteří situaci ale nechtějí vice komentovat, protože se o potencionální koalici důkladně vyjednává.

Při vyjednávání o sestavování koalice se hovoří o funkcích ve vedení města. Post starostky by mohla obsadit Květa Kubíčková z hnutí ANO 2011, do funkce místostarostky by mohla nastoupit Helena Kudelová z ČSSD. Obě již působily v minulých volebních obdobích ve vedení města jako starostky, ale nikdy se neměly v oblibě, jak uvádí místní zdroje.

Spekuluje se i o tom, že by místo Kudelové mohl být místostarostou současný ředitel školy Zdeněk Bártek anebo profesionální hasič Ondřej Chalupa (oba kandidovali jako nezávislí za ČSSD), ti to podle dostupných informací odmítají. O koalici se ve Vrbně i nadále vyjednává.