VRBNO POD PRADĚDEM | O návrhu projektu revitalizace vnitrobloku nám. Sv. Michala mohli debatovat občané na veřejném projednávání. Projekt vypracovala brněnská architektonická a projekční kancelář Dimense. Její zástupce odpovídal na dotazy a vysvětloval podrobnosti. Účastníci debaty mohli dávat návrhy a připomínky a také se hned dozvědět, co jde zrealizovat, co nejde a proč.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Pochopitelným zájmem obyvatel je mít dostatek parkovacích míst. Ty ale nejdou udělat všude, především tomu zde brání inženýrské sítě a musí se myslet na nástupní plochy hasičů. S dalšími parkovacími místy v této lokalitě se počítá místo hřiště v Palackého ulici nevhodně umístěného hned u silnice. Inženýrské sítě zabraňují nejen výstavbě parkovacích míst, ale i výsadbě stromů.

Návrh revitalizace vnitrobloku počítá s oddělením odpočinkové zóny od dalšího prostoru zelení, ta bude současně sloužit i jako sluneční stínění v letních dnech. U domů mezi vjezdy do garáží zůstanou sušáky na prádlo, nájemníci se vyslovili pro jejich zachování.

V odpočinkové části se počítá s oploceným pískovištěm pro děti, dětskými atrakcemi a hracími prvky. Nechybí sportovní hřiště, to je koncipováno ne jako hřiště pro velká sportovní klání, ale jako plocha pro klidnější sportovní vyžití rodin s dětmi. Stání pro kontejnery a nádoby na odpad navrhují projektanti rozdělit na dvě či tři místa a vzhledově je krýt, aby pohledově nerušila.

Mobiliář bude v kombinaci dřeva a kovu. Kromě obvyklých laviček by zde našel své místo i odkládací stolek, houpačka, pískoviště, trampolína s dopadovou plochou.

Veřejné projednávání projektu revitalizace vnitrobloku nám. Sv. Michala proběhlo v pátek 2. února ve středisku Střecha.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem