SLEZSKÉ RUDOLTICE (FOTO) | Na nádvoří zámku ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku se konaly tradiční Kateřinské trhy. Akce proběhla v sobotu 25. listopadu 2017 od 10 hodin.

Foto: Zdenka Spurná

Původně renesanční zámek ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku z šestnáctého století, který byl dříve přestavěn do barokního stylu, přivítal mnoho návštěvníků. Na nádvoří se konaly tradiční Kateřinské trhy. Vyrazit za zábavou a dobrým jídlem mohli místní občané, ale i přespolní už od 10 hodin.

Doprovodný program pořadatelé zahájili v 11 hodin vystoupením dětí ze Základní školy a Mateřské školy ve Slezských Rudolticích. Dále vystoupili žáci ze Základní umělecké školy z Města Albrechtic a albrechtický dechový orchestr Slezanka.

Také stánky měly pestrý sortiment. K zakoupení byly například proutěné košíky, výrobky z osoblažské krajky, vánoční svíčky, ozdoby, ručně malovaná přáníčka, ale také uháčkované nebo ušité figurky andělů a mnoho variant jiných a zajímavých figurek. Další prodejci nabízeli pochutiny z medu a perníku. Nechyběli ani zabíjačkové pochoutky, halušky se zelím anebo bramborové placky.

Podívejte se na fotoreportáž z Kateřinských trhů!