TŘEMEŠNÁ, SLEZSKÉ RUDOLTICE | V sobotu 19. srpna 2017 vyrazily na Osoblažskou úzkokolejku turistické parní vlaky. Tentokrát u příležitosti pořádání Dožínek ve Slezských Rudolticích. V rámci této akce opět vyjel i speciální vlak z Osoblahy do Slezských Rudoltic a zpět.

Foto: Radek Vráblík

Návštěvníci Dožínek se tak mohli svézt nejenom z Třemešné do Osoblahy, ale i vlakem z Osoblahy do Slezských Rudoltic. Program Dožínek ve Slezských Rudolticích začal už dopoledne v místním kostele svaté Kateřiny, kde farář požehnal věnce, nechyběl ani slavnostní průvod obcí. Na podiu zahrála dechová hudba Bludověnka, cimbálová muzika Opavští Hudci, kapely Wagon z Krnova, Nevím, Kabát revival (Contract Krnov) a zazpíval také Martin Harich.

„Tradiční akce a výlety je důležité si nejenom užít s rodinou a přáteli, ale zároveň je svou účastí i podpořit. Velmi rád se sem vracím. K Osoblažsku už neodmyslitelně patří výletní vlaky, které tentokrát doplnily i zemědělské Dožínky. Důležité je rozvíjet cestovní ruch a turismus v rámci tohoto regionu,“ pochválil letošní program na Osoblažsku asistent poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Radek Vráblík.