BRUNTÁLSKO | Posádky ZZS MSK zasahovaly v noci z pondělí na úterý u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Operátoři byli 27. prosince po půl dvanácté informováni o havárii osobního vozidla na silnici mezi Bruntálem a Valšovem, poblíž obce Moravský Kočov. Na místo události byly vyslány čtyři týmy záchranné služby ze základen v Bruntále a Krnově.

Foto: HZS MSK

„Posádky ošetřovaly tři účastníky nehody: Třiadvacetiletý muž byl v bezvědomí, utrpěl poranění hlavy. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést jej na přístrojem řízenou ventilaci. Žena stejného věku byla rovněž těžce zraněna, s poruchou vědomí a podezřením na poranění mozku,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Oba pacienty ošetřili záchranáři v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté je transportovali do traumatologického centra FN Ostrava. „Třicetiletá žena utrpěla středně těžké zranění a byla při vědomí. Posádka ZZS ji následně předala v krnovské nemocnici,” uvedl dále Lukáš Humpl.

„Profesionální hasiči z Bruntálu (HZS MSK) zasahovali v noci z pondělí 27. na úterý 28. prosince 2021 v Moravskoslezském Kočově u vážné nehody osobního automobilu Škoda Octavia se třemi zraněnými osobami. Ze zadní části havarovaného automobilu museli vyprostit jednu zraněnou osobu, také asistovali týmu ZZS MSK při ošetřování dalších dvou zraněných osob,” sdělil Petr Kůdela tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Hasiči museli použít na únik několika litrů paliva sorbent a sací roušky. „Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál vyjela na místo nehody – na silnici I/45 mezi Bruntálem a Valšovem – dvěma vozidly, a to dvacet minut před pondělní půlnocí. Silnice byla opět zprovozněna po úklidu hasiči o úterní půl druhé, “informoval dále Kůdela.

Podle informací Policie Moravskoslezského kraje řídil octavii s označením taxislužby 23letý muž z Bruntálska. Po průjezdu mírně pravotočivé zatáčky dostal na namrzlém povrchu vozovky smyk, najel za pravý okraj komunikace, zde narazil do kovového svodidla, které automobil vymrštilo do vzduchu, a po letu vůz dopadl do přilehlého silničního příkopu. Bezpečnostním pásem měla být připoutána pouze jedna ze tří cestujících osob.

„Muž z Bruntálska řídil osobní auto značky Škoda Octavia s označením taxislužby po silnici mezi Bruntálem a obcí Valšov, přičemž po průjezdu mírně pravotočivé zatáčky dostal na namrzlém povrchu vozovky smyk, najel za pravý okraj komunikace, zde narazil do kovového svodidla, které automobil vymrštilo do vzduchu a po letu vůz dopadl do přilehlého silničního příkopu,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 92 tisíc korun. Orientační dechová zkouška nebyla u shora uvedeného řidiče provedena s ohledem na jeho zranění, při lékařském ošetření tak u něj byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, návykových, psychotropních látek či jedů,” informoval dále Černohorský.

Tato kolizní situace v dopravě je nyní nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Foto: HZS MSK