HEŘMANOVICE | Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 5. února 2020 dopoledne, u vážné dopravní nehody na pomezí Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Střet osobního vozidla s návěsem kamionu mezi Heřmanovicemi a Zlatými Horami, byl operačnímu středisku ZZS nahlášen krátce před půl jedenáctou.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

Na pomoc vyjely zdravotnické týmy ze základen ve Vrbně pod Pradědem a Městě Albrechticích, stejně jako lékařská posádka rendez-vous z Krnova. Vzhledem k nepříznivým letovým podmínkám nemohl vzlétnout a primárně zasáhnout vrtulník LZS.

„Devětačtyřicetiletý muž zůstal zaklíněný ve vozidle a musel být vyproštěn. Zasahující lékař zjistil, že utrpěl poranění hlavy, hrudníku, páteře a dolní končetiny; stav pacienta byl život ohrožující. Záchranáři jej uložili do podtlakové matrace, zajistili dva žilní vstupy, tepelný komfort a podali léky. Postižený byl pozemní cestou přepraven na urgentní příjem krnovské nemocnice a odtud v odpoledních hodinách vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Pětadvacetiletý muž byl zraněn středně těžce v oblasti hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři předali rovněž v nemocnici Krnov,” sdělil závěrem Humpl.