HEŘMANOVICE | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 20. června dopoledne u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Informaci o havárii motocyklu v obci Heřmanovice převzali pracovníci krajského operačního střediska v půl jedenácté. Na pomoc vyslali pozemní tým rychlé zdravotnické pomoci ze základny ve Vrbně pod Pradědem, spolu s ostravskými leteckými záchranáři.

Foto: ZZS MSK

Na motocyklu, který po nehodě skončil mimo silnici, cestovaly dvě osoby. “Šestačtyřicetiletá žena byla ošetřena s poraněním dolní končetiny a hlavy. Záchranáři ji za pomocí vyprošťovacího rámu uložili do vakuové matrace a po dalších opatřeních pak pacientku transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě vrtulník,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

“Do téhož zdravotnického zařízení byl na urgentní příjem pozemní posádkou přepraven také jednapadesátiletý muž, který utrpěl poranění břicha. Posádky ZZS mu předtím poskytly přednemocniční neodkladnou péči – zajistily jej podtlakovou matrací, krčním límcem i potřebnými léky,” sdělil mluvčí závěrem.

top