BRUNTÁL | Slavnostní rozsvícení vánočního stromu odstartovalo v pátek 29. listopadu advent v Bruntále. Program na náměstí obdaroval děti i dospělé chvílemi napětí, zábavy a především předvánoční pohody.

Foto: Jaromír Bezruč

Očekávanému rozsvícení stromu předcházelo jeho pojmenování. Z ankety, vyhlášené před několika týdny, vzešlo sedm desítek návrhů. Pro vítězné jméno Glorius, které navrhli žáci ze 7. C ze ZŠ Bruntál, Rýmařovská, se rozhodla svým hlasitým projevem veřejnost, jenž na slavností rozsvícení dorazila.

Kromě stromu, nazdobeného částečně i do nových ozdob, a nasvíceného náměstí, mohli přítomní obdivovat také nový betlém, který vznikl za přispění místních firem. Reliéf Svaté rodiny je dílem místního řezbáře Františka Nedomlela.

Rozsvícením vánočního stromu započal v Bruntále adventní program, který potrvá i v dalších dnech.

Setkání u vánočního stromu s jarmarkem se bude konat 11. a 12. prosince, od 14 hodin u vánočního stromu se ještě bude konat tradiční dvoudenní akce. Na podiu vystoupí žáci místních škol. Například zazpívá pěvecký sbor Písnička, žáci ZŠ Rýmařovská, zahrají místní kapely Karlováci, Karel Gott revival Morava,Večery v jednom.

Ve čtvrtek 12. prosince se mohou děti těšit na zábavný program Poppy a Adélka, se kterým přijede artistická a umělecká společnost z Ostravy Cirkus jinak z. s. Součástí programu bude pestrý vánoční jarmark a nebude chybět punč a medovina.

V neděli 22. prosince od 17.00 hodin se na náměstí Míru uskuteční veřejný závod pro děti a mládež – XXI. ročník Běhu o vánočního kapra. Závod pořádá oddíl atletiky TJ Olympia Bruntál. Závodní kancelář otevře od 16.00 hodin v chodbě v sídle městské policie. Startovné je 20 Kč. Jako první závodí benjamínci (r. narození 2012 mladší), kteří poběží jedno kolo kolem náměstí – 250 m. Postupně se přidají v krátkých intervalech dívky a hoši až po starší žáctvo na 1000 m. závod. Vyhlášení výsledků bude v 17.45 hod.

Zdroj: MěÚ Bruntál