BRUNTÁL | Vandalové se nezastaví ani před nejstaršími stavbami na území Bruntálu. V minulých dnech někdo sprejem zohyzdil kamenný plášť bruntálské bašty.

Foto: MěÚ Bruntál

Pachatel je zatím neznámý, záležitost si převzala Policie ČR. „Škoda zatím vyčíslena nebyla. Jedna věc je škoda na majetku, druhá věc náklady na odstranění poškození. Ale to nejpodstatnější je v morální rovině. Nedávno vandalové poničili zcela nové dopravní hřiště a teď naopak jednu z nejstarších dochovaných stop původní podoby našeho města,“ uvedl k vandalskému činu místostarosta Bruntálu Bc. Martin Henč.

Bašta, pocházející pravděpodobně z počátku patnáctého století, je jednou z nejvýznamnějších bruntálských památek, jelikož je pozůstatkem původního středověkého opevnění města.

Historická stavba byla v minulých letech postupně rekonstruována. Dílčí opravy zde proběhly v roce 1995, o deset let později se památka dočkala kompletní rekonstrukce dřevěné šindelové krytiny, následovala renovace kamenného pláště a také interiéru. Záměrem města je v budoucnu využít také vnitřní prostory bašty v rámci rozšíření volnočasové nabídky pro místní i turisty.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.