VRBNO POD PRADĚDEM | Krátce po půlnoci na ulici Jesenická ve Vrbně pod Pradědem došlo k poškození nainstalované vánoční ozdoby v podobě sněhuláka. Škoda činí nejméně 20 tisíc korun.  K události došlo 25. listopadu 2017.

Foto: Policie ČR

Asi dva a půl metru vysokého sněhuláka městu zapůjčila radnice Glogówku. „Pachatel poškodil kovovou konstrukci cca dvou metrového sněhuláka. Vrbenští policisté zjistili dvě podezřelé osoby, kterým bude v následujících dnech sděleno podezření z přečinu poškození cizí věci. Škoda činí nejméně 20 tisíc korun.  Za přečin poškození cizí věci trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody do výše jednoho roku, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Sněhuláka nainstalovali v pátek 24. listopadu a už necelou půlhodinu po půlnoci byl zničen vandaly. „Neskutečný vandalismus zaznamenalo naše město. V noci na sobotu 25. listopadu vandal zničil velkého sněhuláka, kterého do Vrbna p. Pradědem přivezli jen několik hodin předtím a pomohli instalovat na místě v centru města představitelé partnerského polského Glogówku. Rozsvítit se měl se začátkem adventu. Viník je znám, škoda je vysoká, v řádu desetitísíců. Je ale nejen materiální, ale zejména morální,“ sdělují na webových stránkách Vrbna pod Pradědem.