LESKOVEC NAD MORAVICÍ |Letošní souboj posádek na dračích lodích vyhrál oddíl CrossFight z Bruntálu. V závodu o pohár Mikroregionu Slezská Harta zvítězil ve sprintu a první místo mu neuniklo ani ve vytrvalostní disciplíně.

Do sobotního klání na trati dlouhé 200 metrů, které se konalo na Slezské Hartě v zátoce u Leskovce nad Moravicí, nastoupilo rekordních 61 posádek. Z toho 12 týmů bojovalo o pohár mikroregionu Slezská Harta a 49 o pohár Moravskoslezského kraje. Sportovní oddíl CrossFight si zajel pro první místo v čase 0:53,28. Kromě vítězství v závodu o pohár mikroregionu Slezská Harta se tým mohl pochlubit absolutně nejlepším časem v rámci sobotní soutěže.

Vytrvalostní závod na trati dlouhé 1000 metrů proběhl v neděli a zúčastnilo se jej 44 posádek. Tentokrát nejrychleji etapu projela cílem posádka Zdravá výživa – Spáči a to v čase 5:08,54, druzí skončili Mimoni s časem 5:12,29 a CzechBeast gym Opava s časem 5:15,50. V závodu o pohár Mikroregionu Slezská Harta zvítězil opět tým CrossFight s časem 5:21,49.

Oddíl CrossFight z Bruntálu do závodu Dračích lodí nastoupil již potřetí. Vždy bojoval o přední pozice, letos se mu konečně podařilo vyhrát.

„Zasloužil si to celý tým. Dali jsme do toho maximum a potěšením pro nás byly dvě zlaté medaile. Zásluhu nesou všichni a hlavně CrossFight Bruntál a jeho trenér David Guzan, který nám dává celý rok co pro to a mohli jsme zúročit tu dřinu v posilovně na tak velkolepé akci vítězstvím,“ řekl kapitán dračího týmu CrossFight Miroslav Slivka.

Zdroj: MěÚ Bruntál