RÁZOVÁ | V zátoce v Razové už kotví nová výletní loď. Není zcela dokončená a čeká ji ještě testování. První výletníky po Slezské Hartě sveze příští rok.

Foto: MěÚ Bruntál

Novou výletní loď dokončují na hladině přehrady. Loď se hladiny Slezské Harty poprvé dotkla v neděli 2. září ráno. Slavnostnímu okamžiku přihlíželi zástupci Mikroregionu Slezská Harta i obyvatelé Razové a dalších obcí. Na vodu v razovské zátoce ji spouštěly dva jeřáby.

Zbývá ještě dokončit vrchní palubu, elektroinstalaci. Pak loď čeká řada zátěžových testů a zkušební provoz. Výletníkům bude plně k dispozici spíše až příští rok. Je třeba také dořešit zázemí v Leskovci nad Moravicí, kde bude loď kotvit.

Že dostane současná výletní loď Santa Maria mnohem větší posilu, o tom se hovoří už řadu let. Její pořízení provázely komplikace. “Samotný výrobce lodi vzešel z opakovaného výběrového řízení a našel se až v Polsku. Poté se již rozběhly práce na plno. Projektová dokumentace k lodi byla ke konci roku 2017 schválena nejvyšší certifikační autoritou a následně byla zahájena výroba trupu lodi a jednotlivých komponentů,” konstatoval předseda Mikroregionu Slezská Harta Libor Unverdorben.

Loď bude kompletně na elektropohon. Horní paluba bude vyhlídková, dolní paluba bude mít vyhrazený prostor pro kočárky a bicykly. Loď bude uzpůsobena i imobilním. Měla by pojmout pětačtyřicet osob a posádku. Moravskoslezský kraj na její pořízení poskytl dotaci ve výši 14 milionů korun. Nová výletní loď byla pojmenována Harta. Jméno vzešlo z ankety organizované prostřednictvím webových stránek Mikroregionu Slezská Harta.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.