MSK | V hledáčku tentokrát speciální kontroly moravskoslezských dopravních policistů se ocitli řidiči motorových vozidel, kteří překračují povolenou rychlost jízdy v obci i mimo obec. Akce proběhla v průběhu uplynulé soboty a hlídky byly rozmístěny průřezově po celém našem kraji. Jak to ale u obdobných akcí bývá, dopravní policisté se zaměřili i na chodce či motocyklisty a na dodržování všech pravidel provozu na pozemních komunikacích. 

Foto: Policie ČR

 „Na displeji radaru bylo u jednoho řidiče znázorněno 127 km/h. U druhého šoféra 125 km/h a navíc, výsledek provedené dechové zkoušky byl u něj pozitivní, konkrétně 0,5 promile alkoholu v dechu. Policisté oznámili oba řidiče příslušnému správnímu orgánu,” informovala mluvčí policie Soňa Štětínská.

V celkových výsledcích zjištěných dopravních přestupků dominuje s počtem 76 překročení povolené rychlosti jízdy.  „Dopravní policisté řešili také 15 přestupků v oblasti jízdy v jízdních pruzích. Dále, 12 řidičů drželo v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Nevyhovující technický stav mělo 11 vozidel. Na zpoplatněný úsek silnice vyjelo bez uhrazení časového poplatku, tedy bez dálniční známky, 13 řidičů. Za volant usedli pod vlivem alkoholických nápojů tři řidiči. S chodci a motocyklisty řešili policisté shodně po jednom přestupku,” uvedla mluvčí závěrem.