KRNOV, OPAVA | Slezská nemocnice v Opavě a Sdružené zdravotnické zařízení Krnov ve spolupráci s nadací Pavla Novotného pořádají Den urologické prevence.

Foto: ilustrační Pixabay

V Krnovské nemocnici se akce uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 8. do 14. hodiny. Ve Slezské nemocnici pak v pátek 23. listopadu ve stejném čase. „Muži starší padesáti let si mohou přijít nechat vyšetřit do urologických ambulancí prostatu. Ostatním zájemcům budou vyšetřena varlata, ledviny a močový měchýř,“ řekl hlavní organizátor akce Pavel Novotný.

Přestože je listopad spojený s bojem proti rakovině prostaty, nemocnice ve spolupráci s nadací myslí také na ženy. Ty si v těchto dnech budou moci nechat vyšetřit ledviny a močový měchýř. „Všechna vyšetření pro muže i ženy jsou zdarma. Pro účastníky máme připravený program a také malý dárek. Zájemci, kteří se vyšetření nedočkají z časových důvodů, budou objednáni do ambulancí na jiný termín,“ upozornil Pavel Novotný.

Pavel Novotný usiluje o podporu osvěty zdraví mužů. Sám si prošel onkologickým onemocněním, řadou operací a dodnes nemá vyhráno. „Mám za sebou desítky operací a přitom stačilo přijít dříve a mohl jsem být v pohodě. Svoji nemoc neberu jako handicap, ale spíše jako motivaci pomáhat ostatním, aby se nedostali do podobného, případně horšího stavu, než se kterým se potýkám já,“ prozradil Pavel Novotný.

Zdroj: SZZ Krnov a SN v Opavě