KRNOV | Běžecké trasy a posilovací prvky ocení i pěší. Jejich délka je od dvou do devíti kilometrů a z různých výškových profilů si vybere běžec či chodec trénující kondici i milovník náročnějších trailových tras. Odměnou za sportovní výkon pak jsou krásné výhledy do blízkého okolí nebo také na Praděd a vzdálené vrcholky Beskyd.

Foto: MěÚ Krnov

Pět tras se nachází v lokalitě Cvilína, dalších pět na Ježníku. Kudy vedou, se zájemci dovědí z hlavních informačních panelů, které jsou umístěny před budovou střediska volného času v Dobrovského ulici a u bývalého sanatoria na Ježníku,

„Lokality se nachází na opačném konci města a každá z nich má jinou atmosféru. Ke Cvilínu patří poutní kostel, opravená rozhledna i zřícenina hradu Šelenburk a všechny tyto objekty na trasách jsou. Ježník je od centra města trochu vzdálenější, nabízí ale nespočet lesních stezek a dřevěnou rozhlednu. Stezky na Ježníku nejsou běžci a turisty tolik poznané a právě díky běžeckým trasám chceme docílit toho, aby byly pro lidi dostupnější,“ říká Zuzana Melcrová z Turistického informačního centra Krnov.

Na Cvilíně zároveň vznikla Historická stezka, která obsahuje sedm cedulí s informacemi z historie, doplněnými o pověsti, které se k dané lokalitě vážou. Nachází se na fialové trase dlouhé čtyři a půl kilometru. „Na Ježníku jsme se naopak zaměřili na pozitivní vliv přírody a pohybu na lidský organismus. Stezka přírodou, jíž provází krvinka Krnovinka, se nachází na dvoukilometrové trase současně s posilovacími prvky, které slouží běžcům pro zefektivnění tréninku a chodcům pro protažení těla,“ dodává Zuzana Melcrová.

Zdroj: MěÚ Krnov

Foto: MěÚ Krnov