KRNOV | V neděli 29. srpna budou slavnostně otevřeny nové běžecké trasy na Cvilíně a Ježníku. Stane se tak v rámci závodu Krnov Run, který u příležitosti jejich zpřístupnění veřejnosti připravuje Turistické informační centrum Krnov (TIC Krnov) se spolkem Sport pro Krnov a Střediskem volného času Krnov.

Foto: ilustrační – Pixabay

Na vzniku tras se podílela také Lesní správa města Krnova a Státní okresní archiv Bruntál se sídlem v Krnově. Slavnostní otevření se uskuteční pouze za příznivé epidemické situace, aktuální informace budou zveřejněny na webu TIC Krnov, kde je rovněž možné se do závodu přihlašovat.

Zahajovací závod proběhne na Ježníku, start bude na parkovišti u bývalé léčebny, kde se dnes nachází Muzeum nábytku. „Prezentace účastníků začne v 8.30, v 9.45 dojde k slavnostnímu otevření stezek a první běžci odstartují v 10.00. Závodit se bude na dvou okruzích, kdy ten kratší dvoukilometrový mohou absolvovat dospělí i děti. Okruh o délce 4,2 kilometru bude určen pro muže a ženy bez ometení věku,“ vysvětluje Zuzana Melcrová z TIC Krnov s tím, že pro účastníky budou připraveny atraktivní odměny.

Po otevření bude v každé z lokalit běžcům k dispozici pět okruhů odlišených barevně podle své délky. Na Cvilíně to budou trasy od 2,5 do 7,5 kilometru se startem i cílem u střediska volného času. Na Ježníku to budou okruhy v délce od 2 do 9 kilometrů, výchozím bodem bude točna autobusů u Muzea nábytku. Na své si přijdou také milovníci historie a přírody, protože v obou lokalitách vzniknou naučné stezky s informačními tabulemi. „Na Cvilíně bude zaměřená na historii, na Ježníku na přírodu. V rámci slavnostního zahájení pak budou na jednom z ježnických okruhů zpřístupněny posilovací prvky. Celkem jich bude sedm na šesti stanovištích,“ popisuje Zuzana Melcrová.

Trasy by neměly sloužit pouze místním, ale atraktivním prostředím jistě osloví nejen běžce z celé republiky, ale také ze sousedního Polska. V TIC budou proto k dispozici oboustranné trhací mapy ve formátu A3. „Zároveň bude v mobilní aplikaci Strava pod označením Město Krnov vytvořen profil, kde budou cvilínské i ježnické okruhy zaznačeny,“ doplňuje Zuzana Melcrová.

Zdroj: MěÚ Krnov