VRBNO POD PRADĚDEM | Ve Vrbně pod Pradědem budete moci vybírat ze sedmi stran, hnutí a sdružení nezávislých kandidátů. Na výběr budete mít z České strany sociálně demokratické, ANO 2011, SNK Evropští demokraté, Spolek Přátelé Vrbenska, VRBNO I PRO MLADÉ, Sportovci Vrbno p.P., Komunistická strana Čech a Moravy. 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

V Karlové Studánce budou moci vybírat ze dvou sdružení nezávislých kandidátů a to Sdružení nezávislých kandidátů – Spokojení občané a Pro Karlovu Studánku.

V Ludvíkově budou moci vybírat ze dvou sdružení nezávislých kandidátů a to  Za naši obec a Ludvíkovští.

V Karlovicích budou moci vybírat ze tří stran a sdružení nezávislých kandidátů a to PRO OBNOVU KARLOVIC, Sdružení nezávislých kandidátů občanům Karlovic a SNK Evropští demokraté.

V Široké Nivě budou moci vybírat ze tří stran a sdružení nezávislých kandidátů a to Vize Široká Niva 2022, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a PRO OBEC 2022.

Voliči nemusejí volit pouze jedno uskupení, ale mohou dát preferenční hlasy kandidátům napříč všemi stranami – zakřížkovat mohou na volebních lístcích Ve Vrbně pod Pradědem až 17 osob, v Karlové Studánce a Ludvíkově až 7 osob a v Karlovicích a Široké Nivě až 9 osob.

Počet volebních místností i jejich umístění zůstává beze změny, stejně jako v roce 2021.

Volby začnou v pátek 23. září od 14:00 do 22:00 hodin. V sobotu 24. září budou moci voliči přijít k urnám od 8:00 do 14:00 hodin. A budou probíhat souběžně s volbami do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky.

Rozhodnutí o registraci těchto volebních stran registrační úřad Vrbno pod Pradědem zveřejnil na úřední desce městského úřadu dne 3.8.2022.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem