OPAVSKO, HÁJ VE SLEZSKU | Pestrý třídenní kulturní a společenský program čeká na širokou veřejnost v Háji ve Slezsku. V areálu vodníka Slámy se střetne přes 200 historických vojáků z různých zemí. Publikum okouzlí hudební skupina Čechomor a zpěváci Pavel Dobeš, Vlasta Redl a Kristína.

Foto: ilustrační – Markéta Kupková

Jedinečná a významná akce v Moravskoslezském kraji, na kterou se můžete těšit v areálu Mlýna vodníka Slámy v místní části Lhota v Háji ve Slezsku, se připravuje na prodloužený víkend od pátku 18. do neděle 20. května 2018. Pořadatelé si připravili širokou škálu pestrého kulturního a společenského programu.

Obec Háj ve Slezsku nabídne všem věkovým skupinám ukázky života a bitvy z období napoleonských válek. Mezi sebou se utká přes 200 historických vojáků z různých zemí. Kulturní program nabídne hudební skupiny Čechomor a Black Band, zpěváky Pavla Dobeše, Vlastu Redla a Kristínu, kapely KOFE-IN, Element, Světlo, Kyjovické Klepeto, a nebude chybět ani cimbálová muzika Grunt, dechovka a večerní Oldies párty s DJ a ohňovou show.

Těšit se na bohatý program mohou také děti a jejich rodiče. Připravena je i prezentace regionálních potravin v podání české, slovenské a polské kuchyně. Třídenní vstupné činní 130 korun v předprodeji, 180 korun pak v den akce. Děti a senioři mají vstup zdarma.

Velkolepou akci zaštítil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček a ministr zemědělství ČR Jiří Milek. Akci podporuje Ministerstvo zemědělství ČR, Moravskoslezský kraj (náměstci hejtmana Lukáš Curylo, Jan Krkoška a Jiří Navrátil), Bernard a Opavia. Mediálními partnery jsou Rádio Čas a regionální zpravodajství Studio STA.

Podrobnější informace k pořádané akci najdete na webových stránkách www.ozivlahistorie.cz.

Foto: plakát akce