DÍVČÍ HRAD | S příchodem zimy se všichni začínají těšit a připravovat na období Vánoc a adventu. S tím jsou spojeny i různé tradice a tematické jarmarky. V Dívčím Hradě se vánoční jarmark uskuteční v sobotu 7. prosince od 13 hodin na sále KD a kolem obecního úřadu.

Od 13 do 17 hodin si návštěvníci mohou na sále kulturního domu zakoupit marmelády, džemy, vánoční výzdobu, dřevěné výrobky, ručně tkané koberce a další výrobky s Vánoční tématikou.
K poslechu zahraje cimbálová muzika Opavští hudci, návštěvníky jistě potěší živý betlém v podání Ochotnického divadla Osoblaha a Andělé na chůdách.

Od 14,30 do 15,45 hodin proběhne program pro děti – Čekání na Vánoce s Tomem a Jerrym. S baviči v kostýmech s Tomem a Jerrym si děti si užijí legrácky – písničky – tancování – adventní soutěže.

16,45 hodin proběhne vyhodnocení soutěže „O nejchutnější domácí vánočku“ Po celé odpoledne bude k dispozici spousta jídla, pití a zabíjačkových specialit a vyhřívané stany. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si obecní svařák v tematickém hrnečku s logem jarmarku.

V 17 hodin se uskuteční rozsvícení Vánočního stromečku po té proběhne Krampus show.

Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s.