DÍVČÍ HRAD | V letošním roce slaví obec Dívčí Hrad na Osoblažsku 755. výročí od první písemné zmínky o obci. K této příležitosti se uskutečnila obecní oslava, jejíž součástí byla soutěž rodinných týmů o zlatou minci. Akce se konala v sobotu 27. srpna 2022 na hřišti u obecního úřadu.

Foto: Zdenka Spurná

„S kolegyněmi a kolegy zastupiteli jsme přemýšleli nad tím, jak trvale připomenout občanům a návštěvníkům obce 755 let od první písemné zmínky o naší obci. Dřevěná socha znázorňující pannu z našeho obecního znaku nám přišla jako nejlepší způsob. Samotné umělecké znázornění jsme pak nechali na řezbáři panu Františkovi Bednářovi z Pardubic. Myslím, že podle reakcí spoluobčanů při odhalení sochy jsme se trefili a socha se všem líbí,” uvedl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Oslava 755 let obce se náramně vydařila. „Sešla se celá vesnice, setkali se sousedi a přátele, společně si dali steak a pivečko a celkem devět rodinných týmů se mezi sebou utkalo v pěti disciplínách. A k tomu všemu svítilo sluníčko a hrála živá muzika. Co víc si jako zastupitelé můžeme přát. Za mě to byla prostě parádní a důstojná oslava tohoto výročí,” řekl starosta závěrem.

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná