DÍVČÍ HRAD | V letošním roce slaví obec Dívčí Hrad na Osoblažsku 750. výročí od první písemné zmínky o obci. K této příležitosti se uskutečnily oslavy tohoto výročí. Akce se konala v sobotu 16. září 2017 na hřišti u obecního úřadu a sále kulturního domu.

Foto: Zdenka Spurná

Program začal v 9.30 hodin. Děti měly k dispozici skákací hrad, soutěžily v cyklistice, jezdily na koních a nechybělo ani malování na obličej. Ve 12 hodin proběhlo zábavné fotbalové utkání muži proti ženám. Po té následovalo na sále kulturního domu vystoupení dětí z místní Mateřské školy, přednáška o historii obce spolu s prohlídkou fotografii a kronik obce.

V 15 hodin na hřišti představitelé obce přivítali všechny občany. Pak následoval další program. K tanci a poslechu zahrála skupina Řebřiňák, ochotnické divadlo z Osoblahy zahrálo divadelní představení a v 18 hodin zahrála cimbálová muzika Lipka.

„Oslavy 750. výročí od první písemné zmínky se v sobotu velmi vydařily. I když nám nepřálo počasí, sešli se na hřišti a na sále kulturního domu téměř všichni občané naší obce. A myslím si, že si každý zavzpomínal na časy prožité v naší obci,“ řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.