BRUNTÁL | Na Základní škole Jesenická v Bruntále proběhlo okresní kolo v přehazované mladších žáků. Akce se účastnili žáci ze ZŠ a MŠ Horní Benešov, ZŠ Cihelní, ZŠ Okružní a 2 družstva ZŠ Jesenické.

Foto: Jakub Šimůnek

V každém družstvu mohlo hrát 6 žáků na hřišti a čtyři střídající. Hrálo se systémem každý s každým, to znamená, že každé družstvo hrálo čtyřikrát se všemi soupeři. Délka utkání byla stanovena na dva sety do 10 bodů, přičemž za stavu 10×10 se hrál rozhodující bod. Na podání se musely děti střídat, dle pravidel jako ve volejbalu, po každé změně skóre soupeře.

V družstvu musela hrát vždy alespoň dvě děvčata. „Naše družstvo černých panterů hrálo velice dobře a bez ztráty utkání zvítězilo v celém turnaji. Na druhém místě se umístilo družstvo ze ZŠ Cihelní, na třetím místě Vlci ze ZŠ Jesenické, na čtvrtém místě ZŠ Okružní a páté družstvo bylo ze ZŠ a MŠ Horní Benešov. Vítězné družstvo Panteři se kvalifikovalo do krajského finále, a to proběhne nejspíš 18.března 2020. Všem účastníkům děkujeme za bojové výkony a budeme se těšit na příští rok znovu u přehazované na naší Jedničce,” poděkoval všem Jakub Šimůnek, pedagog ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10.

Foto: Jakub Šimůnek

 

Foto: Jakub Šimůnek

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.