BRUNTÁL | Ve sportovní hale v Bruntále se odehrálo okrskové kolo postupové soutěže ve florbale. Začátek turnaje byl 8. listopadu 2019 v 8:00 hodin a ukončení proběhlo ve 13:35 hodin. Soutěže se účastnili hráči dvou kategorií, odpovídající věkem žáků ze 6.-7.tříd v kat.III a 8.-9.tříd v kat. IV. Turnaj se hrál systémem vzájemných zápasů v tabulce, kdy se počítaly tři body za vítězství a jeden bod za remízu v utkání.

Foto: Jakub Šimůnek

 

Vítěz okrskového kola postupoval do okresního kola, které se pořádalo 22.listopadu 2019. Turnaje se účastnily tyto základní školy: ZŠ Bruntál Jesenická, ZŠ Bruntál Okružní a Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál. Do okresní soutěže po vzájemných napínavých florbalových bitvách postoupila obě družstva Gymnázia Bruntál.

Naše družstva reprezentovali tito žáci: Rychlík T., Pešat F., Adametz A.,Trpka M., Dolanský D., Křivánek J., Hanus M., Hofmann M.,Vaca V., Fojtášek M., Zajíc P., Chelmecký D., Procházka M., Žert R. Tito naši hráči vybojovali 3. místo v kategorii mladších žáků a pěkné 2. místo v kategorii starších žáků, kdy jsme prohráli s Gymnáziem Bruntál až na nájezdy o postup do okresního kola soutěže. Příští rok to určitě hráčům vyjde a probojujeme se nejen do okresního kola, ale jako letos ZŠ Dvořákův okruh Krnov i do kola krajského.

Autor: Jakub Šimůnek, ZŠ Bruntál, Jesenická 10