BRUNTÁL | Karolína Zobalová, Vojta Pánek a Alex Šprtel, sedmáci ze Základní školy v Okružní ulici udělali správnou věc. Za to dostali na konci školního roku ředitelskou pochvalu a ve středu 26. září převzali další odměny od zástupců České pojišťovny. Získali také titul Mladý hrdina a jejich příběh je prvním v Moravskoslezském kraji, který byl zveřejněn na webových stránkách www.mladyhrdina.cz, jako příklad hodný následování. Finanční dar dostala i škola.

Foto: MěÚ Bruntál

Karolína, Vojta a Alex, se postarali o paní, která si zranila nohu na Šmilovského ulici. Upadla v zatáčce na rušné silnici. Auta ji míjela, nikdo nezastavil. Zareagovaly pouze děti. „Vojta mluvil s tou zraněnou paní, Alex volal sanitku a já jsem pro záchranáře zjišťovala ulici. Než přijela sanitka, snažili jsme se tu paní uklidnit,“ popisuje událost Karolína. Prosby o pomoc směrem k projíždějícím šoférům byly marné. Nikdo nezastavil. Dětem pomohla až kolemjdoucí, která poblíž venčila psa. S ní pak děti předaly zraněnou ženu do péče zdravotníků z rychlé záchranné služby. „Byl to obdivuhodný výkon, výjimečný čin. Dodnes se o tom v práci bavíme,“ pochválil školáky záchranář Libor Sobek a dodal: „Pomoci by měl každý z nás. Stačí zavolat číslo 155, stojí to jen vteřinu času a můžete někomu zachránit život.“

Projekt Mladý hrdina odstartovala Česká pojišťovna v září 2017. Dala si za cíl oceňovat výjimečné činy dětí a mladých lidí a nacházet tak příběhy, které mohou inspirovat jejich vrstevníky. Nemusí se jednat o záchranu života, ale stačí i dobrý skutek, dlouhodbá uvědomělá dobrovolnická aktivita či jiná činnost.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.