BRUNTÁL | Karolína Zobalová, Vojta Pánek a Alex Šprtel, žáci VI. B ze základní školy v Okružní ulici udělali správnou věc, postarali se o paní, která se zranila na ulici. Smutno jim ale bylo, když žádali o pomoc kolemjedoucí šoféry. Nikdo z nich totiž nezastavil.

Foto: MěÚ Bruntál

Školáci se 16. května účastnili, jako dobrovolníci, sbírky v rámci Dne proti rakovině a prodávali květinky.  Kolem půl desáté procházeli po Šmilovského ulici. Míjela je paní s vozíčkem, která se po chvíli sesunula k zemi. „Paní jsme nabízeli kytičku. Ale nechtěla, tak jsme jí poděkovali a šli dál a za chvíli jsme slyšeli ránu. Tak jsme se otočili a ta paní ležela na zemi a strašně jí bolela levá noha,“ vzpomíná na událost Vojta. Žena spadla na silnici přímo v zatáčce, hrozilo, že ji přejede auto. „Stoupli jsme si do cesty a mávali jsme, ale žádné auto nám nezastavilo. Nezbylo nám než si poradit sami,“ pokračuje ve vyprávění Vojta.

„Nechtěli jsme tam být sami, tak jsme zastavovali auta, aby nám někdo pomohl.  Jel okolo takový starší pán a já si stoupl skoro do půlky cesty, abych ho zastavil, on se na mě podíval, podíval se na tu paní a odjel. Ostatní nás objížděli,“ doplňuje Alex. Kolem prý projelo několik aut, dokonce i traktor, nikdo ale nezastavil.

Dětem nakonec pomohla kolemjdoucí, která poblíž venčila psa. Děti se snažily zraněnou zvednout, ale noha ji příliš bolela a žena byla navíc dezorientovaná. „Kája zjišťovala ulici a číslo domu a Alex volal záchranku, ta přijela asi za šest minut,“ popisují situaci školáci, kteří pak ještě pomáhali záchranářům pacientku naložit do sanitky.

Zraněná paní dětem děkovala. Zachránci se pak od zdravotníků dozvěděli, že musela být operována. Za pohotovou pomoc dostali Karolína, Vojta a Alex ve škole ředitelskou pochvalu. Na své ratolesti byli pyšní i rodiče. „Chtěli bychom k tomu dodat jen to, že nás překvapilo chování těch řidičů, co jeli okolo, že nezastavili. Jednou totiž mohou být ve stejné  situaci oni a určitě by si přáli, aby jim někdo pomohl,“ shodli se školáci.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.