RÝMAŘOVSKO (FOTO) | Světle zelený osobní automobil Opel Tigra, úspěšně vylovili hasiči v pátek 11.října 2019 odpoledne z rybníka na pomezí obcí Rýmařov, místní část Jamartice, a Velká Štáhle. Mladému řidiči se po nehodě podařilo vylézt z ledové vody a hustého rákosí bez cizí pomoci ještě před příjezdem hasičů.

„Do odstraňování následků nehody a záchrany téměř utopeného plechového miláčka, maskovaného v husté rybniční flóře, se zapojily dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), ze stanic Bruntál a Rýmařov, především jejich vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, společně s nimi také jednotka dobrovolných hasičů Rýmařov,” sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Po vyproštění pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího speciálu hasiči naložili havarovanou plechovou žabičku na vozidlo odtahové služby. „Únik provozních kapalin do vody či půdy kolem rybníka nebyl zjištěn, hasiči i tak – ještě před vyproštěním – preventivně zasypali hladinu rybníka kolem místa nehody speciálním nasákavým sorbentem, který potom uklidili,” řekl závěrem Kůdela.

top