ŠIROKÁ NIVA, KARLOVICE (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Dvě jednotky hasičů zasahovaly u vážné dopravní nehody u Široké Nivy na Vrbensku. Pro těžce zraněnou ženu vzlétl záchranářský vrtulník.

Foto: HZS MSK

V úterý 2. ledna 2018 v osm hodin ráno zasahovaly dvě jednotky hasičů (bruntálští profesionální hasiči a vrbenští dobrovolní hasiči) u nehody osobního automobilu Kia mezi Širokou Nivou a Karlovicemi na Vrbensku, který skončil mimo silnici.

„Osmapadesátiletá žena v levotočivé zatáčce na namrzlém povrchu komunikace dostala smyk. Ten nezvládla a vyjela za pravý okraj vozovky. Automobil narazil do silničního příkopu, kde se převrátil na střechu,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Hasiči poskytli až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Moravskoslezského kraje (MSK) zraněné ženě předlékařskou pomoc a zabezpečili vozidlo před požárem. „Hasiči přenesli zraněnou osobu do vozidla ZZS MSK a poté do vrtulníku letecké záchranné služby,“ doplnil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Při nehodě řidička utrpěla těžká zranění, pro která byla letecky transportována do nemocnice v Ostravě. Způsobená škoda činí na vozidle 150 tisíc korun. „S majitelem vozidla, který přijel na místo nehody, se velitel hasičského zásahu domluvil, že hasiči s havarovaným vozidlem nebudou manipulovat, že majitel bude s odtahovou službou jednat sám,“ uzavřel dopravní nehodu mluvčí Kůdela.

 

Devět nehod za ráno

K devíti dopravním nehodám, které mohla způsobit kluzká silnice, vyjížděli profesionální hasiči (HZS MSK) na území Moravskoslezského kraje během pouhých dvou ranních hodin úterý 2. ledna 2017 – přesněji od šesti do osmi hodin, z toho hned sedm nehod se stalo kolem osmé hodiny ranní. Hasiči vyprošťovali havarované osobní automobily z příkopů či asistovali odtahové službě, ošetřovali a přenášeli zraněné cestující a zabezpečovali vozidla před případným požárem.