VRBNO POD PRADĚDEM, PUSTÁ RUDNÁ | K dopravní nehodě došlo 1. listopadu 2017 na silnici spojující Vrbno pod Pradědem s obcí Pustá Rudná. Podnapilý jednačtyřicetiletý muž z Ostravy při řízení nákladního vozidla značky Renault Maxity vyjel v levotočivé zatáčce mimo vozovku, sjel do silniční příkopy a narazil do stromu.

Foto: Policie ČR

„Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Následné odborné měření dechovými zkouškami tedy prokázalo, že výše jmenovaný řidič je pod vlivem alkoholických nápojů, kdy měl okolo 0,9 promile alkoholu v dechu,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz, zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a celá záležitost je nadále v prověřování. Zjišťuje se, zda se jedná o přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a o přestupek na úseku boje proti alkoholismu a jiným toxikomániím nebo zda byla naplněna skutková podstata přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek,“ řekl závěrem Černohorský.