BOHUŠOV | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 17. ledna odpoledne u střelného poranění v Bohušově na Bruntálsku. Po čtrnácté hodině přijali operátoři ZZS informaci o postřeleném muži v obci Bohušov. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Města Albrechtice a k misi byli vysláni letečtí záchranáři z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Muž ve věku jednasedmdesáti let měl být podle informací, které mají záchranáři k dispozici, v lesním terénu zasažen projektilem vystřeleným z kulovnice. Z lesa byl dopraven do vesnice, kde jej také ošetřovaly posádky záchranné služby. Zasahující lékař zjistil známky střelného poranění v oblasti trupu. Postiženému, který byl v době zásahu při vědomí, byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté jej vrtulník LZS transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté z Obvodního oddělení Město Albrechtice a následně i komisařka Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v pátek 17. ledna 2020 okolo čtrnácté hodiny odpolední přijali oznámení o postřelení 71letého muže z Bruntálska, a to v lesním porostu zvaném Mrchoviště na katastru obce Bohušov.

„Jak bylo okamžitým prověřováním zjištěno, tak výše uvedený jednasedmdesátiletý muž byl společně se pětasedmdesátiletým mužem z Brněnska na lovu zvěře, přičemž seděli na zemi a na nízkém pařízku. Starší z mužů, který seděl na pařízku vstával, kdy v ruce držel legálně drženou zbraň typu kulobroková kozlice, kterou si chtěl připravit k lovu divokého prasete. Při tomto však došlo k výstřelu z nabité zbraně a kulová střela zasáhla na zemi sedícího muže do zad,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Muž byl následně předán do okamžité péče lékařů. „Orientační dechové zkoušky vyzněly u zúčastněných osob negativně, policisté zajistili předmětnou zbraň k dalším procesním úkonům a celá nešťastná událost je nadále prověřována ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,” sdělil závěrem Černohorský.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.