BRANTICE | Osmačtyřicetiletý cizinec, který řídil motorku, se při předjíždění náklaďáku vyboural. Skončil zraněný v krnovské nemocnici. Způsobená škoda činí 56 tisíc korun.

Foto: Policie ČR

Na silnici I. třídy č. 45 za křižovatkou na obec Brantice na Krnovsku v neděli 17. března 2019 v 16.15 hodin řídil osmačtyřicetiletý cizinec motocykl Yamaha. Při předjíždění nákladního vozidla Avia, zřejmě vlivem oslnění sluncem a vysokou akcelerací motocyklu, přehlédl znamení o změně směru jízdy vlevo nákladního automobilu.

„Aby zabránil střetu, začal intenzivně brzdit, přepadl však přes řídítka motorky na vozovku. Po pádu motorkář klouzal po vozovce, narazil do zadního kola vozidla a skončil v levém silničním příkopu,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Motorkář utrpěl zranění. „Osmačtyřicetiletý muž utrpěl poranění horní a dolní končetiny, jeho stav nebyl života ohrožující. Po ošetření byl posádkami zdravotnické záchranné služby transportován na urgentní příjem krnovské nemocnice,“ doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dechová zkouška u účastníků nehody byla s negativním výsledkem. „Způsobená škoda činí 56 tisíc korun,“ uzavřela policejní mluvčí Jiroušková.