MSK | Zdravotnická záchranná služba zasahovala včera, v neděli 5. května v podvečer, u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se v odstupu hodiny, a to na Opavsku a Bruntálsku. K oběma vyjížděly pozemní posádky a vzlétal vrtulník. 

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Po tři čtvrtě na pět byl nahlášen pád při motokrosu z areálu letiště Zábřeh u Dolního Benešova na Opavsku. Muž středního věku se strojem havaroval při skoku a dle svědků byl krátce v bezvědomí. Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na otřes mozku a poranění horní končetiny. Pacient byl zajištěn imobilizačními prostředky, posádky aplikovaly léky a letečtí záchranáři následně realizovali jeho transport do ostravského traumatologického centra, “uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Před osmnáctou hodinou vyjížděli záchranáři k další nehodě motocyklu, tentokrát k Miloticím nad Opavou na Bruntálsku. Sedmačtyřicetiletý muž spadl se strojem v zatáčce silnice a přivodil si poranění pánve a páteře. Posádky ZZS naložily pánevní pás, zafixovaly pacienta do podtlakové matrace a provedly další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče,” sdělil dále mluvčí.

Z důvodu bouřkové aktivity a nepříznivých letových podmínek nemohl na místo události doletět vrtulník LZS a muž proto musel být do ostravské Fakultní nemocnice přepraven pozemní cestou.