TŘEMEŠNÁ (FOTO) | V Třemešné na Osoblažsku uspořádali lampionový průvod, jarmark žáků základní a mateřské školy, a nakonec i rozsvícení vánočního stromu. Akce se uskutečnila 1. prosince 2017.

Foto: OÚ Třemešná

Základní škola a Mateřská škola v Třemešné na Osoblažsku a místní obec uspořádali Vánoční jarmark. Velkou změnou pro všechny návštěvníky bylo místo a náplň letošního rozsvícení vánočního stromu obce. Vzhledem k tomu, že doposud zdobený strom již natolik vyrostl, že jeho zdobení bylo již velmi technicky náročné, bylo nutno přijít s novým nápadem. Vánoční strom je určen zejména dětem, a tak zvolit polohu v blízkosti jejich každodenní trasy do školy se jevilo jako opodstatněné.

Jestliže je to místo také v „centru“ obce, pak pohled na rozsvícený vánoční strom může potěšit také nejednoho dospělého. Technické problémy se podařilo vyřešit a inovace tradiční předvánoční akce byla na světe. „Abychom obohatili, a ještě lépe navodili atmosféru blížících se Vánoc, spojili jsme letos rozsvícení vánočního stromu obce s vánočním jarmarkem základní a mateřské školy. Že to byl správný krok, o tom nás přesvědčil velký počet návštěvníků,“ informoval obecní web Třemešné na Osoblažsku.

Samotnému rozsvícení vánočního stromu předcházel lampiónový průvod, vystoupení dětí z místní mateřské školy, a dětí navštěvující školní družinu. Pěvecké a taneční vystoupení se uskutečnilo doslova „uprostřed dění“. Stánky jednotlivých tříd nabízely k prodeji rukodělné výrobky dětí, které si návštěvníci mohli zakoupit k obohacení svých domácích vánočních tabulí anebo jen jako dekoraci. Bohaté občerstvení přišlo nejednomu návštěvníkovi k chuti, neboť párek, klobása a svařák jsou při chladném počasí vždy tou správnou a vděčnou volbou.