BRUNTÁL | Na plné obrátky už běží kampaň 3strednibruntal.cz, zaměřená na budoucí studenty středních škol. K zhlédnutí už je videoklip, který je dílem výhradně bruntálských lidí.

Foto: ilustrační Pixabay

Klip vznikl doslova v rekordním čase: první vyslovené úvahy o jeho natočení zazněly v druhé polovině prosince a zhruba za měsíc byla na světě jeho finální verze. Čas na natáčení ještě zkrátilo sváteční prázdninové období.

Scénář vznikl společným úsilím ředitelů všech tří bruntálských středních škol, pracovníků města a zejména členů zdejšího studia NorthMoravians Jakuba Schramma a Tomáše Mikesky.

Ti dali společné podněty „do kupy“, scénář napsali, rozfázovali, vyprecizovali, chopili se natáčení a výroby klipu. Výsledkem by se mohla pochlubit i studia globálního formátu.

Stojí za to i díky tvářím kampaně, kterými se stali studenti bruntálských středních škol Marie Kounovská, Ivana Pavelková, Klára Šianská, Petr Kunyt, Ondřej Pohlidal a Lukáš Opěla.

Spolupráce s nimi byla od začátku do konce perfektní, podali výborné výkony a se záměrem se dokonale sžili. Za vše si zaslouží ohromný dík stejně jako ostatní účinkující a všichni, kteří pohodové natáčení umožnili.

Natáčelo se celkem dva týdny na několika místech, především ve všech třech bruntálských středních školách, ale také v prostoru dopravního terminálu, obchodního centra, restaurace na náměstí Míru, Zámeckého náměstí, areálu motokár a paintballu či wellness centra.

Klip je k zhlédnutí na YouTube a také na sociálních sítích, sdílet ho můžete jednoduše prostřednictvím Facebooku.

3STREDNIBRUNTAL.CZ
Kampaň 3strednibruntal.cz vloni inicioval ředitel Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál Ing. Jan Meca, s nápadem společně prezentovat bruntálské SŠ se ihned ztotožnili ředitelé Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál Tomáš Pavelka a Střední odborné školy Bruntál  Michal Durec. Iniciativu zastřešilo město, které pod vedením starosty Petra Ryse, a díky úsilí Ivony Orságové zajistilo financování kampaně.

Bezmála veškeré náklady přitom zaplatí firmy a podnikatelé z regionu. Pozitivní reakce přišla od naprosté většiny oslovených podnikatelských subjektů – dvanáct jich dalo dohromady částku 460 tisíc korun, zbytek do 500 tisíc korun celkových nákladů uhradí školy ze svých rozpočtů.

Videoklip je jen jednou z mnoha součástí marketingové kampaně, svěřené ostravské agentuře Pulary Group. Informace se k budoucím studentům a jejich rodičům dostávají prostřednictvím tištěných materiálů, letáků a dalších předmětů, speciálně vytvořených webových stránek, reklamy na internetu a sociálních sítích.

Generálním cílem projektu je zamezení odlivu mladých lidí z Bruntálska, preference středoškolských zařízení v Bruntále, propagace zaměstnavatelů v regionu a prezentace Bruntálu a okolí jako místa pro kvalitní život.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.