ČR, MSK (STUDENTSKÉ VOLBY) | Studentské volby do Evropského parlamentu, které probíhaly na školách v úterý 7. a ve čtvrtek 9. května 2019 vyhrála Česká pirátská strana. Projekt uspořádala obecně prospěšná společnost Člověk v tísni.

Foto: Studentské volby – Josef Rabara

Středoškoláci z celé republiky škol vybírali ve dnech 7. a 9. května 2019 v rámci Studentských voleb do Evropského parlamentu z 39 kandidujících stran, hnutí a koalic. Celkem se zúčastnilo 246 škol. Bylo odevzdáno 18 tisíc 758 platných hlasovacích lístků.

Podíl hlasů pro strany, hnutí a koalice na prvních třech místech byl následující: Česká pirátská strana získala 24,48 procent, STAROSTOVÉ (STAN) s regionálními partnery a TOP 09 12,06 procent a ANO, vytrollíme europarlament skončilo třetí s 10,48 procenty.

Studentské volby do Evropského parlamentu

Projektu Studentské volby do Evropského parlamentu 2019 se ve dnech 7. a 9. května 2019 zúčastnilo 246 škol: 134 gymnázií, 90 středních odborných škol (SOŠ) a 22 učilišť (SOU). Studenti volili politické strany, hnutí a koalice, které kandidují v reálných volbách. S nabídkou dobrovolné účasti v projektu byly osloveny všechny střední školy v České republice.

Zastoupení jednotlivých typů škol, v nichž Studentské volby proběhly, nereprezentuje reálnou strukturu zastoupení škol podle jejich typu a regionálního rozložení v ČR. Studenti zúčastněných škol odevzdali celkem 18 tisíc 758 platných hlasovacích lístků. Možnost volit měli studenti starší 15 let.

Podrobnější výsledky ke Studentským volbám najdete zde!

Zdroj: Jeden svět na školách; Člověk v tísni, o.p.s.

top