KRNOV | Dobrá zpráva přišla v minulých dnech z Ukrajiny, kam Charita Krnov věnovala několik stovek aktovek. Generální konzul České republiky ve Lvově Pavel Pešek předal po 200 kusech z této dodávky zástupcům Charity Lvov a Zoločiv. Dalších sto třicet školních tašek pak rozdal během charitativního večera, který pro ukrajinské děti každoročně organizuje Honorární konzulát Maďarské republiky ve Lvově.

Foto: Monika Dudová

„Vážená paní ředitelko, rád bych Vás informoval, že jsme nakonec všechny školní aktovky, které jste nám poskytli, předali ukrajinským partnerům,“ napsal ředitelce krnovské Charity Monice Dudové.

Aktovky jsou sponzorským darem kožedělného družstva Snaha Jihlava, které na podzim loňského roku Charitě Krnov věnovalo celkem 1 677 školních tašek a 578 pytlíků na papuče. „Dodatečně ještě jednou děkuji poslanci Michalu Ratiborskému za zajištění tohoto daru, i společnosti Kofola, která nám dala k dispozici kamion pro transport z Jaroměřic nad Rokytnou,“ doplnila Monika Dudová.

Část darovaných aktovek Charita rozdala také potřebným školákům z Krnova a okolí. „Přibližně 250 kusů jsme věnovali rodinám na Osoblažsku, krnovskému sociálnímu odboru, farnosti v Městě Albrechticích, Slezské Diakonii v Krnově nebo dětskému domovu ve Vrbně pod Pradědem,“ sdělila Monika Dudová a dodala, že další aktovky chtějí na jaře poslat na Ukrajinu. „Mělo by se jednat o dodávku obsahující 500 až 700 kusů, kterou bychom převezli do našeho partnerského města Nadvirna,“ uzavřela Monika Dudová.

Zdroj: MěÚ Krnov