KRNOV | Ulice Partyzánů v minulých měsících prošla zátěžovou zkouškou. V době rekonstrukce mostu nad železniční tratí po ní vedla objížďka a když ta skončila, pustilo se město do opravy dešťové kanalizace v křižovatce s ulicí Bruntálskou.

Foto: MěÚ Krnov

„Abychom zlepšili odtok srážkových vod z kanalizace v ulici Partyzánů, a to zejména při přívalových deštích, bylo nutné položit nové potrubí v délce asi čtyřiceti metrů a vybudovat tři nové šachty,“ uvedl Libor Staněk, jednatel společnosti Krnovské vodovody a kanalizace, která zakázku za 1,6 milionu korun realizovala. Stavba byla tento týden dokončena asfaltováním rýh po výkopech.

K závěru se také blíží úprava chodníku a výstavba zastávkového zálivu pro autobusy městské hromadné dopravy, kterou provádí firma Ing. Petr Malinovský. „Součástí stavby v hodnotě 1,1 milionu korun je také instalace nového objektu zastávky včetně veřejného osvětlení, přesun přechodu pro chodce, jeho nasvětlení a kultivace zeleně za zastávkou,“ uvedla Taťána Koláriková z odboru veřejných zakázek.

Tím ale stavební ruch v ulici zdaleka neskončí. V současné době vrcholí přípravy na opravu chodníku podél komunikace. Jedná se o úsek mezi ulicemi Mahenovou a Dolní dlouhý 230 metrů, kde panely nahradí betonová zámková dlažba. Zakázku získala firma Berkastav, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu, a to 459 tisíc korun bez DPH.

Rekonstrukci by si zasloužila také komunikace v této ulici, kterou vlastní Moravskoslezský kraj. Její stav je proto častým tématem při jednáních mezi městem a krajem.