KRNOV | V neděli 18. února 2024 se krnovská sportovní hala TJ Lokomotivy zaplnila milovníky sportovní gymnastiky, jelikož se zde konal již 6. ročník soutěže Valentýnský Twinteam a letos nově také 1. ročník dvojboje Valentýnský závod. Celou akci zajišťoval tým SG Krnov. Do obou soutěží se přihlásilo přes 90 gymnastek a gymnastů z Moravskoslezského kraje. 

Foto: Lada Brožková

V motivačním závodě diváci mohli s úsměvem pozorovat dvojice našich nejmenších gymnastek, protože se na sestavách na lavičce a na prostných představila děvčátka ve věku 3 – 7 let. Nadšení z první soutěže se mísilo také s nervozitou, ale velká podpora obecenstva holčičkám vehnala do žil ten správný elán. 

Poté se do soutěžního boje zapojili chlapci, kteří soutěžili v silových sestavách na prostných a v přeskoku. Následně již byl na řadě zlatý hřeb programu, tedy gymnastický dvojboj – kladina a prostná. Gymnastky ve věku 7 – 15 let předvedly nacvičené sestavy na prostných, kde se hodnotí nejen provedení prvků, ale také umělecký dojem spojený se skladbou. Na kladinách ve výšce 40 cm, 100 cm nebo 120 cm zapůsobili na rozhodčí svými akrobatickými prvky, skoky a ladnými pohyby. 

V Krnově tak domácím závodnicím a závodníkům přistálo 5 bronzových medailí, 5 stříbrných ocenění a 6 zlatých medailí. SG Krnov děkuje všem rodičům a příznivcům gymnastiky za jejich podporu a občerstvení. Rádi Vás pozveme na příští závod, Krnovský čtyřlístek, který se bude konat v dubnu.

Autor: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková