KRNOV | S březnem přichází nejen jaro, ale také se rozjíždí jarní soutěžní sezóna ve všemožných sportovních kláních. Výjimkou také není sportovní gymnastika. V sobotu 4. března se skupina krnovských gymnastek vydala na Gymnastické hry do Znojma, kde se jim v konkurenci 90 závodnic opravdu dařilo.

Foto: Lada Brožková

Zazářila zde Ema Malinovská (8 let) a obsadila 1. místo. Taktéž zlatou medaili získala Nela Mazurová (10 let). 2. místo obsadila Nikol Brandysová (11 let) a bronz do Krnova přivezla Lucie Mrákotová (12 let). Amy Marčanová (12 let) skončila těsně za bednou na 4. pozici a Adéla Kubicová (12 let) na 5. místě.

V neděli 19. března se autobus s gymnastkami vydal do Valašského Meziříčí, kde se konal 1. ročník Gymnastických her, který si nenechalo ujít 155 závodnic z České a Slovenské republiky. Stejně jako ve Znojmě gymnastky předváděly sestavy na prostných a na kladině. V tvrdé konkurenci se opět Nele Mazurové povedlo získat 1. místo. Bronzovou příčku si zopakovala Lucie Mrákotová. Na 4. místě skončila tentokrát Nikol Brandysová, na 6. místě Emma Fraiser (11 let). 

V dubnu čekají na SG Krnov dvě tradiční soutěže, a to Česko-slovenské hry na Slovensku a poté domácí Krnovský čtyřlístek v sobotu 29.4.2023, na který jsou srdečně zváni všichni příznivci sportovní gymnastik.

Autor: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková