KRNOV | V neděli 5.listopadu 2023 se gymnastky a gymnasté SG Krnov vydali na první soutěžní klání v nové sezóně do Rožnova pod Radhoštěm, kde se konal tradiční dvojboj Rožnovská prostná. Tuto sportovní událost si nenechalo ujít přes 200 závodníků a závodnic z České a Slovenské republiky.

K vidění byly nádherné rytmické sestavy na prostných a sestavy na obávané nebezpečné kladině. Naše krnovská děvčata a chlapci se ale ničeho nezalekli a vybojovali v silné konkurenci krásná umístění. Zlatou medaili do Krnova přivezli Antonín Bednář (9 let) v chlapecké kategorii, Nela Mazurová (10 let) a Ema Malinovská (9 let) ve svých kategoriích. Do elitních desítek se dostali také Emma Frasier (11 let), která obsadila 4. místo, a Lucie Mrákotová (12 let) na 7. místě. Nová sezóna tak byla zahájena úspěšně a gymnasté i gymnastky se již nyní připravují na další listopadové závody na prostných a v přeskoku, které se budou konat ve Valašském Meziříčí.

Autor: Lada Brožková