MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ, OLOMOUCKÝ KRAJ, PRAHA (FOTO) | Jedna mapa, jeden průvodce, jedna prezentace na veletrzích, jeden turistický informační portál, společná prezentace a propagace, společné projekty a jednotný vizuální styl čeká na návštěvníky, turisty a výletníky v Jeseníkách.

Moravskoslezský a Olomoucký kraj a jejich obě organizace destinačního managementu Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a Euroregion Praděd ve vládním salónku v Praze ve středu 30. června 2021 představili projekt Společné Jeseníky. Přinést má jednotnou spolupráci obou krajů a jejich rozvoj cestovního ruchu, společnou prezentaci a mnoho projektů.

„Těší mě, že se zde všichni setkáváme v přátelské atmosféře u příležitosti podpisu společného memoranda o partnerství, jež je příslibem navázání dlouhodobé spolupráce mezi oběma organizacemi destinačního managementu. A to vše v dobré víře a při vzájemném respektu. Jeseníky – to jsou horské hřebeny, jež nabízí krásné výhledy, romantickou přírodu, vodní plochy, které lákají ke koupání či k rybolovu, dále pak kilometry běžeckých tras v zimě a cyklostezek v létě. Zkrátka hory, které mají co nabídnout. Přijeďte k nám a přesvědčte se,“ pozval všechny předseda Euroregionu Praděd Milan Rác.

V rámci představení Společných Jeseníků obě strany odprezentovaly zajímavá místa pro turisty a návštěvníky zdejších regionů. Poklady cestovního ruchu na Bruntálsku přiblížila ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová. „Navštívit můžete například rozhlednu Cvilín, která bude po rekonstrukci zprovozněna v druhé polovině srpna. Projet se můžete na elektrolodi Slezská Harta anebo Osoblažskou úzkokolejkou, zavítat můžete také do Rýmařova na expozici Hedvy (textilní továrny) a podívat se na pískové sochy na Kopřivné v Malé Morávce,“ uzavřela Alena Šmigurová.