ČR | Jistě jste již někde na internetu či v diskuzích na sociálních sítích narazili na pojem „mamynka”. Na toto téma se proto zaměříme v článku.

Foto: ilustrační – Pixabay

Pojem „mamynka”. Ne, nejedná se o chybu v pravopisu. Tímto termínem se označují ženy, které vystavují své nahé děti na sociálních sítích a skoro na vše se vyptávají. Své profily mají veřejně přístupné, proto není problém takto nahé fotky jejich dětí zneužít cizími lidmi, což už nedomýšlejí a za vidinou „lajků” jsou schopni „prodat” své dítě. Někdo by to nazval i jako šíření dětské pornografie, ovšem o tomto „mamynky” nechtějí ani slyšet.

Proto před nedávnem vznikla facebooková skupina „Mamynkobijci”, kde se semkly racionálně smýšlející matky a snaží se, avšak ne pro někoho přijatelnou osvětou, přimět „mamynky” nedávat nahé fotky svých ratolestí na facebookové profily a uzamykat si je před veřejností. I tak se ovšem nedá říct, že jsou fotografie chráněné. Co se jednou na sociálních sítích objeví, přestává to být výlučným majetkem pouze daného člověka a kdokoli tyto fotky může zneužít.

Je třeba si dávat pozor na to, co sdílíme na sociálních sítích. Ani informace o tom, že se chystáte na dovolenou, není skutečně dobrý nápad. Nikdy nevíte, koho pod smyšleným jménem máte mezi přáteli třeba zrovna na Facebooku.